Szövetség Ég és Föld között...- Augusztus 15. Mária Királyságának a születésnapja

2021-08-15. - Nagyboldogasszony napját ünnepli a keresztény Magyarország

Mária Királyságát, Ég és Föld között köttetett szövetségét, ősidőkbe nyúló, kitörölhetetlen, megmásíthatatlan, eltaposhatatlan „spirituális kötőanyag” tartja össze...

 

„A minden titkot ismerő
dicső Nagyasszony
vigyázó két szeme óvjon
Napatyánk fényében”

(Tatárlakai korong Kr. e. 5500)

 

Augusztus 15-e, Mária elszenderülésének napja, Isten anyjának az Égi születése és mennybevételének az ünnepnapja a világegyház szemében.

Nekünk magyaroknak, azonban ősi sokezer éves, Bódogasszony-hitünk okán – a Szűz Mária, mint Istenanya-kép és az archaikus magyar Istenanya-Boldogasszony kultusz azonos tulajdonságai miatt máig élő hagyománya által – Nagyboldogasszony napja.

A Szent Gellért legendából ismeretes, hogy népünk körében Máriát, Jézus anyját példátlan tisztelet övezte, amikor Róma még nem is ismerte őt.

A „Magyarok cselekedetei”-ről szóló beszámolóban, a Gesta Hungarorumban azt olvashatjuk, hogy Árpádot, aki az Úr megtestesülésének 907. esztendejében költözött el a világból, tisztességgel eltemették egy patak forrása felett - amelyik egy kő mederben folyik Attila király városába – s a magyarok megtérése után e helyen, egy fehérnek nevezett templomot emeltek a Szent Szűz Mária tiszteletére.

A Gellért-legenda arról is ír, hogy éppen ez az egyedül álló, Nyugat-Európában nem jellemző Boldogasszony-Mária kultusz az - amelyet ő maga készen találva a Kárpát medencében - akadály nélkül alakulhatott át Boldogasszony néven a keresztény Szűz Mária kultuszává.

De Ipolyi Arnold püspök, Kálmány Lajos néprajztudós-pap, a boldoggá avatás előtt álló Bálint Sándor, vagy Dömötör Tekla néprajztudós - hogy csak néhány nevet emeljünk ki a sorból – szintén egyazon módon azonosítják a Kárpát-medencében őshonos magyar vallás Isten-asszonyát, a magyarok ősi hitvilágának Boldogasszonyát, a Szűzanyával.

Ám a nyugati típusú,
Holdat taposó Mária ábrázolással szemben,
az ősi magyar vallásból eredő,
Napba öltözött Babba,
az aranyló Nap glóriájában
ragyogó Istenasszony.
 
Ezt a Jelenések könyvében szereplő Bibliai hasonlatosságot,
azaz a „Napba öltözött asszony” készen kapott képiségét,
és lelki-szellemi kötődését használta
fel Gellért püspök ezer éve
a keresztény Boldogasszony-Mária kultusz azonosításához,
s a római kereszténység
meghonosításához.

 

Szent István király pedig a halálos ágyán ezt az ősi, kultikus ragaszkodást alkalmazta kiváló politikai érzékkel, amikor felajánlotta a Szent Koronát, annak országát, Magyarországot, földjét a Kárpát-medencét, az augusztus 15-én romlatlan testtel égbe emelt Isten-szülő, Mária oltalmába.  

„...kezét és szemét a csillagokra emelve így kiáltott fel: »Ég királynője, e világ jeles újjászerzője, végső könyörgéseimben a szentegyházat a püspökökkel, papokkal, az országot a néppel s az urakkal a te oltalmadra bízom...” (Szent István legendája Hartvik püspöktől)

S bár a Szűz-Anya hazánk égi patrónája,
- akihez való mély ragaszkodásra a XX. Század legnagyobb misztikusa,
Pió Atya is figyelmezteti a magyarokat –
azonban az Ég királynője, Mária
ennél az oltalmazó szerepkörnél is jóval több
a nemzet számára.

István ugyanis életének legbölcsebb lépésével,
1038. augusztus 15-e előestéjén
olyan szellemtörténeti-politikai bravúrt hajtott végre,
amely a közjogban is érvényesülve
Regnum Marianum-ként,
azaz Mária Királyságaként beszél hazánkról.
Ezen a szellemtörténeti, szakrális cselekedeten
pedig földi hatalmak nem változtathatnak...

 

 Államalapító István, az elvont emberi gondolkodás csúcsaként, a világon egyedülálló, beavató szent Koronával koronázott országalapítóként olyan egyszerre misztikus és egyben  világi megoldást választott, amely kikerüli az emberi gonoszságot, a hódító hatalomvágyat, mert a mindenkori hit, vagy éppen hitevesztettség, a politika és a világi hatalom felett áll. 

Hazánkat ugyanis a mennyei megdicsőülést elnyerő, a Teremtővel egylényegű erőt, Jézust magába fogadó, növelő, tápláló, gazdagító és oltalmazó - ősi magyar nyelven „bódogító” jelzővel leíró szakrális tulajdonságot képviselő, boldogító erőnek, azaz - Ég és Föld királynőjének: Boldogasszonynak az uralmába ajánlotta.  

A XXI. század hajnalára a teremtett világ törvényszerűségeit megvető, erkölcsi nihiltől szerteszét zuhanni látszó világban pedig mindez erőt, tartást, igazodást kölcsönöz a jelenkorban élő magyarság számára.

 
 Mária Királyságának, Magyarországnak a történelme
az elmúlt 1000 év alatt ugyanis bőségesen bebizonyította,
hogy a Regnum Mariánum Ég és Föld között köttetett szövetségét,
s az általa képviselt ősidőkbe nyúló
„spirituális kötőanyagot”
bár le lehet tagadni,
az augusztus 15-i ünnepet szendergő állapotban lehet tartani,
Mária Királyságát idegen földi hatalmakkal föl lehet darabolni,
el is lehet foglalni,
sőt alattvalóinak ősi múltját is meg lehet hamisítani,
vérvonalát is ki lehet gúnyolni,
s még a származását is meg lehet próbálni megmásítani,
azonban ez az - Isten és a beavatott ember,
azaz az Ég és Föld között köttetett - szakrális szövetség,
a történelem leggonoszabb gondolatainak ellenében is
mindig érvényt fog szerezni magának!

 

Mert - szakrális szövetségről lévén szó – igazsága a néplélek mélyén, a nemzet lelkiismeretében, s a magyarság közös tudatalattijában mindig benne él!

Isten éltessen Magyarország!

« Vissza
Feliratkozás értesítőre

Tisztelt Olvasó!

Ha Ön is szeretne értő részévé válni a világi történések szellemi, spirituális hátterének, iratkozzon fel a Magyar Planétás honlap értesítőjére, hogy - kikerülve a közösségi média cenzúráját -, közvetlenül a szerző honlapjáról, elsőkézből értesülhessen az aktuális cikkekről és tanulmányokról!

Bízom benne, a Magyar Planétás írásai szellemi útmutatásaival, lelki hangolódással, a tudat tágításával fölemelik az olvasót az emberi idő szűkre zárt határaiból a kozmikus idő mennyei határtalanságába!

https://www.magyarplanetas.hu/./pages/planeta/contents/article/423/pics/lead_800x600.jpg
Isten hozta Wieber Orsolya,
A Magyar Planétás
honlapján
A tudás a régi,
A forrás az égi...